
Mathematics, 22.10.2020 20:01 jdodger5165
One pound of candies costs $3.50. How many pound of candies can be bought for $10.50? Plz help ASAP!!!

Answers: 2


Another question on Mathematics

Mathematics, 21.06.2019 14:30
The late fee for library books is $2.00 plus 15¢ each day for a book that is late. if maria’s fee for a late book was $3.20, write and solve a linear equation to find how many days late the book was.
Answers: 1


Mathematics, 21.06.2019 20:00
Worth 30 points! in this diagram, both polygons are regular. what is the value, in degrees, of the sum of the measures of angles abc and abd?
Answers: 2

Mathematics, 21.06.2019 22:00
Which of the following graphs could represent a cubic function?
Answers: 1
You know the right answer?
One pound of candies costs $3.50. How many pound of candies can be bought for $10.50?
Plz help ASAP...
Questions

Mathematics, 18.11.2020 20:30





Social Studies, 18.11.2020 20:30

Mathematics, 18.11.2020 20:30

Advanced Placement (AP), 18.11.2020 20:30

Computers and Technology, 18.11.2020 20:30

History, 18.11.2020 20:30





Mathematics, 18.11.2020 20:30


World Languages, 18.11.2020 20:30

Arts, 18.11.2020 20:30

Biology, 18.11.2020 20:30

History, 18.11.2020 20:30