subject
Mathematics, 26.03.2020 04:10 luffybunny

Aaron bought 6 books and 2 notebooks for $46.86.Erin bought 2 books and 6 notebooks for $27.78. How much does one book cost.

ansver
Answers: 3

Another question on Mathematics

question
Mathematics, 21.06.2019 12:30
Katlyn made 4 dresses with 7 yards of fabric. how many yards did she use on 1 dress?
Answers: 2
question
Mathematics, 22.06.2019 01:10
You work in a hospital that has 9 floors. you need to see 3 patients on each floor. how many patients do you need to see in all?
Answers: 2
question
Mathematics, 22.06.2019 03:00
The length of the shadow of a building is 120 meters, as shown below: building shadow 120 m what is the height of the building? (1 point)
Answers: 1
question
Mathematics, 22.06.2019 04:20
6. tim is trying to study but hours go by and he doesn't get anything done. what time management advice would tim? work in smaller chunks of time an hour or less whenever you have a few minutes to spare. create flashcards. talk to your instructor right away and make a plan together for how you can get back on track, take scheduled breaks only or allow yourself only 5-10 minute breaks find somewhere quiet like a library or school to study tum off your phone and/or tell others you are busy
Answers: 2
You know the right answer?
Aaron bought 6 books and 2 notebooks for $46.86.Erin bought 2 books and 6 notebooks for $27.78. How...
Questions
question
Mathematics, 15.12.2020 19:30
Questions on the website: 13805939